Alumni

Spring 2009

  • Kevin Albert - Bureau of Reclamation 

  • Gessel Balderrabano 

  • Chad Christie - Western Ready Mix

  • Cyrus Dworak - Teichert Materials

  • Brant Guido - Umpqua Sand & Gravel

  • Frank Corzine - Central Concrete

  • Jeffrey Kelly - Bureau of Reclamation 

  • David Wurlitzer - BASF

Spring 2010

  • Daniel Lopez

  • Greg Mercurio - Independent Floor Testing & Inspection

  • Daniel Runnoe - Runnoe Construction 

  • Travis Marman - Vector Corrosion Services, Inc.

  • CJ Martindate

  • Rocky Torgrimson - Cal Portland

  • Chad Golden - Western Waterproofing Company

  • Alex Llamas - Friedman Home Improvement

  • Alexx McAcoy - TB Pennick & Sons, Inc.

  • Ryan Hooker 

  • Cody Lee -  Boyett Construction 

  • Michael Tyson - US Concrete

  • Chad Zandstra

  • Scott Renfree - Structural

  • Todd Burton - Cal Portland

  • Drew Peterson - Parsons Construction 

Spring 2011

  • Andrew Billingsley - Grad School, Texas A&M

  • Michael Brown - US Concrete

  • Jonathan Hall - Structural

  • David Harrington - Grad School - Univ. Mass. - Architecture

  • Robert Hostettler - Vulcan Materials

  • Bryan James - Structural - Project Engineer

  • Kevin Law - Propex 

  • Matthew Machado - Machado & Sons

  • AJ Moore - Lost Coast Crossfit

  • Anthony Mulas

  • Bryce O'neil

  • Anthony Reyes - Quikrete, Bay Area

  • Nick Steinberg - Cal Portland, Seattle

  • Samuel Tapia 

  • Weston Grattan - Cemex

  • Chris Yost-Bremm - Grad School, Texas A&M - Finance Phd

Fall 2011

  • Brandon Agles - Associated/A&A Ready Mix Concrete 

  • Greg Hollingshead - Webcor Builders - Project Engineer

  • Henry Thornton - Joseph J. Albanese Inc. - Project Engineer

Spring 2012

  • Alexander Williams - Bode Sand & Gravel

  • Andres Fuertes - Cemex, Hayward

  • Brian Peart - Teichert

  • Joshua Tragarz - CEMEX, Central Valley

  • Phillip Petermann

  • Sofia Salazar

  • Steven Aguilar - Structural

  • Westin Miller - Pinnacle Capital

  • Trevor Prater - DPR Construction

  • Ash Absalom - Vulcan

Fall 2012

  • Ryan Jasper - Conco

  • Kenneth Garcia - Clark Pacific

Spring 2013

  • Steven Orellana - Structural, Balitmore

  • Thao Xiong

  • Kurt Hoseley

  • Scott MacFarlane

  • Joseph McCann

  • Daniel Ortega

  • Jovanny Perez

  • Stig Strombeck - Vector

  • Matthew Howe

Summer 2013

  • Jeffrey Riley